> > Nowoczesne-zastosowanie-haftu

Nowoczesne zastosowanie haftu

zastosowanie haftu

Haft znów wraca do łask. Najczęściej stosowane są motywy kwiatowe, folklorystyczne, orientalne, ale w praktyce wyhaftować można niemal każdy motyw ozdobny. Co więcej, dekoracje z haftu występują nie tylko na ubraniach, ale również obuwiu, torebkach, poduszkach, obrusach, chusteczkach itd. Haft wygląda zdecydowanie lepiej oraz jest o wiele bardziej wytrzymały niż standardowe naszywki na materiałach, naklejki czy prasowanki.

Haftowane akcesoria w mieszkaniu

Hafty to doskonały sposób na dekoracje w mieszkaniu. Haftowane dekoracje mogą być zastosowane we wnętrzach rustykalnych czy klasycznych, ale sprawdzą się także w odpowiednio urządzonych mieszkaniach eklektycznych czy nowoczesnych. Haftowane ornamenty z jednej strony są bardzo wyraziste, z drugiej strony cechuje je wyjątkowa subtelność, estetyka i wyrafinowanie.

Powrót haftu w przypadku z dekoracji mieszkalnych związany jest przede wszystkim z tendencją do wprowadzania elementów oldschoolowych, etnicznych. Nie mniejsze znaczenie ma jednak fakt, że coraz więcej osób docenia bardziej rzeczy oryginalne i dobre jakościowo niż wyroby masowej produkcji. Z tego też powodu coraz częściej można spotkać w polskich domach i mieszkaniach haftowane obicia mebli, poduszki, obrusy czy zasłony, które stanowią najważniejszą dekorację we wnętrzu. Równie często stosowane są jako ważny element wystroju restauracji, kawiarni czy hoteli.

Haftowana odzież i akcesoria

Hafciarnia w Aleksandrowie Łódzkim regularnie przyjmuje różnorodne zamówienia na wykonanie haftowanych ubrań. To właśnie haft na odzieży stosowany jest zdecydowanie najczęściej, ale nie tylko. Bardzo modne ostatnio są przede wszystkim haftowane filcowe torby. Żywe kolory haftów doskonale ożywiają szary filc. Haftowana torba prezentuje się niezwykle oryginalnie i dekoracyjnie i może być stosowana przy różnych okazjach. Małe filcowe torebki z długim paskiem nadają się do założenia na spotkanie z przyjaciółmi, duża torba z drewnianą rączką sprawdzi się podczas zakupów. Miłośnicy haftu używają ubrań i akcesoriów z wyhaftowanymi ornamentami niemal na co dzień.