> > Sposoby-postepowania-przedprodukcyjnymi-modelami-odziezy

Sposoby postępowania z przedprodukcyjnymi modelami odzieży

Nowoczesne szwalnie

Etap tworzenia odzieży jest niezwykle długim procesem, który rozpoczyna się we wzorcowni, a kończy w wykańczalni. Pomiędzy tymi etapami,  nasz projekt przejdzie również przez krajalnie, szwalnię i hafciarnię. Oczywiście decydując się na realizację naszego projektu możemy wybrać kilka miejsc, w którym wykonamy poszczególne etapy produkcji. Jednak wykonanie w jednym miejscu każdego etapu produkcji naszej odzieży jest niezwykle ważne w całym procesie przygotowania produkcji odzieży. Oprócz wyjątkowej staranności , spełnienia naszych oczekiwań, profesjonalizmu wykonania, jest to bardzo wygodne i popularne rozwiązanie dla nas. 

Jak wygląda etap produkcji?

W procesie przygotowania odzieży do produkcji możemy wyróżnić  dwa etapy, usługę szycia, który polega na realizacji całego procesu produkcyjnego  oraz usługę przeszycia, polegającej na częściowej realizacji procesu.

Usługa szycia , czyli realizacja całego procesu przedprodukcyjnego. Rozpoczynając od projektu odzieży, wykonanie konstrukcji szablonowej, wykonanie kalkulacji oraz kończąc na zamówieniu potrzebnych materiałów i nici. Podczas pierwszych rozmów ze szwalnią odzieży oprócz naszych oczekiwań,  decydujemy także o ilościach zamawianej odzieży, kolorystyce modeli oraz wyborze tkanin. Podczas realizacji usługi szycia planowany jest także proces technologiczny produkcji. Możemy wyszczególnić przygotowanie szablonów pod produkcję, ciąg produkcyjny oraz środek transportu gotowych projektów odzieży.

Usługa przeszycia polega przede wszystkim na przeszyciu odzieży zgodnie z ustaleniami z klientem. Może dotyczyć między innymi haftu komputerowego lub grawerowanie ploterem.

Produkcja odzieży- gdzie?

Decydując się na projektowanie odzieży warto zdecydować się na szwalnię, która oferuje szeroki wachlarz usług. Ważne jest także właściwe krojenie tkanin, szycie kompleksowo usługowe oraz projektowanie własnych modeli. Wybierając szwalnie zwróćmy także uwagę na to, że posiada ona własny dział konstrukcji odzieży. Jest to niezwykle pomocne rozwiązanie, dzięki któremu wyeliminujemy nawet najmniejszy błąd.  Komunikacja, rzetelność, staranność wykonania oraz eleganckie zapakowanie odzieży, sprawi, ze nasz wybór szwalni będzie bardzo trafiony.