> > Sprawdzone-triki-krawieckie

Sprawdzone triki krawieckie

Szpilki
  • Szycie wielu osobom wydaje się być trudne. Wręcz przeciwnie – czynności związane z szyciem należą do łatwych i przyjemnych, które nie jednej osobie pozwoliły się zrelaksować. Oto kilka trików krawieckich dla początkujących, dzięki którym w łatwy i prosty sposób poradzisz sobie z niektórymi czynnościami związanymi z szyciem.
  • Masz problem z przewleczeniem nitki przez ucho igły? Spryskaj lakierem do włosów kciuk oraz palec wskazujący. Przeciągnij pomiędzy nimi nitkę. Kiedy lakier ją usztywni, bez problemu przejdzie przez igielne ucho.
  • Przyszywasz guzik do płaszcza? Nie powinnaś przyszywać go zbyt ściśle, bo guzik trudno będzie zapiąć. By ułatwić sobie zadanie, pomiędzy tkaninę, a guzik włóż ołówek. Guzik przyszyj dość luźno. Ołówek wyjmij, nitki od guzika kilkakrotnie mocno okręć i zrób węzełek. Teraz guzik będzie się trzymał płaszcza jak należy.
  • Zauważyłaś, że ulubione dżinsy twojego dziecka są za krótkie? Jeśli nie są zniszczone warto spróbować je przedłużyć. Najpierw odpruj podwinięcie. Potem doszyj kawałki materiału w kwiaty i podwiń. Szew ukryj pod kolorową wstążką, przyszytą ręcznie. Zajmie ci to chwilę, a spodnie będą prezentować się świetnie.
  • Jeśli wciągasz gumę do spodni w pasie zaopatrz się w agrafkę! To stary i sprawdzony sposób, dzięki któremu z łatwością wciągniesz gumkę wokół paska. Zaczep agrafkę na końcówce gumki, wciągnij i gotowe!
  • Jak przeciąć idealnie równo tkaninę? Za pomocą igły wyjmij dowolną jedną, pojedynczą nitkę, której brak da nam dokładnie prostą linię cięcia tkaniny i przetnij.
  • Sposób na ostre szpilki krawieckie? Uszyj poduszeczkę na szpileczki wypchaną wełną stalową. Za każdym razem, kiedy wbijesz szpilkę ona sama się na zaostrzy.
  • Każda tkanina ma kilka lub kilkanaście procent kurczliwości, podczas pierwszego prania. Dlatego tkanina przed uszyciem powinna być dokładnie zdekatyzowana, czyli poddana obróbce pary wodnej, dzięki czemu w dalszej konserwacji nie będzie się kurczyć. Aby temu zapobiec przed szyciem ubrania wyprasuj całą tkaninę lub ją upierz.