> Opis-dzialalnosci

grafika015 - Opis działalności

O firmie

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Elastic” istnieje na rynku od 1989 roku. Naszą siedzibą jest Aleksandrów Łódzki, ulokowany zaledwie kilkanaście kilometrów od Łodzi. Od początku działalności domeną naszej firmy jest produkcja odzieży na zlecenie Klientów zewnętrznych. To pozostaje niezmienne do dziś. Na przestrzeni lat nawiązywaliśmy współpracę z takimi zagranicznymi markami jak m. in.: Burberry, Kappa czy H2O. Obecnie realizujemy usługowe szycie odzieży dla odbiorców z krajów Europy Zachodniej (Austria, Norwegia) oraz dla wiodących polskich marek odzieżowych.

Jesteśmy pełni dumy ze względu na fakt posiadania od kilku lat stałych Klientów. Nie boimy się stwierdzić, że nasz udział w budowaniu ich marek był od początku i nadal pozostaje nieoceniony. Wieloletnia współpraca z tymi samymi Nabywcami zdecydowanie świadczy o obustronnym zadowoleniu, jakie przynosi realizowana wspólnie produkcja odzieży. Posiadanie doświadczonych pracowników produkcyjnych i kompetentnej kadry w połączeniu z bogatym parkiem maszynowym sprawia, że oferujemy bogaty wachlarz wytwarzanych wyrobów: od bielizny, przez t-shirty, sukienki, bluzy i spodnie dresowe, specjalistyczną odzież sportową (kolarki, spodenki do sportów walki itp.) po odzież na wyprawy arktyczne.

 

 

W naszej firmie produkcja odbywa się od projektu po gotowy wyrób pod jednym dachem.

W naszej firmie funkcjonuje zarówno nowoczesna szwalnia odzieży, jak i własna krojownia tkanin, hafciarnia, wykańczalnia oraz wzorcownia. We wszystkich działach pracują wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy. Dlatego na każdym etapie produkcji wyrób jest sprawdzany pod kątem jakości i spełnienia wymagań Klienta.

Aby świadczyć usługi szycia na najwyższym poziomie, nawiązaliśmy szeroką gamę kontaktów z producentami dzianin, tkanin, dodatków (wszywki, etykiety, suwaki, taśmy itp.). Współpracujemy z drukarniami, które oferują różne rodzaje nadruków na dzianinach (sublimacja, sitodruk itp.) oraz wieloma innymi kontrahentami z branży włókienniczej. To czyni nas elastycznym i doświadczonym partnerem w dziedzinie, jaką jest szycie odzieży na zamówienie.
Warto zaznaczyć, że za jeden z priorytetów swoich działań firma przyjmuje ciągły rozwój. Efektem takiego podejścia są zarówno inwestycje w infrastrukturę przedsiębiorstwa (m. in. rozbudowa parku maszynowego) czy kursy doszkalające dla pracowników, jak również poprawa funkcjonowania firmy w obszarze zarządzania (rezultatem jest wprowadzony niedawno System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015).

grafika014 - Opis działalności