> Blog

Blog

Jak wygląda produkcja odzieży?

Zapotrzebowanie na produkcję odzieży wciąż jest bardzo duże. Bardzo często tworzone są przede wszystkim ubrania na potrzeby komercyjne i reklamowe, ale w szwalniach równie często produkowana jest również odzież na zlecenie znanych marek czy projektantów. Proces tworzenia odzieży od początku do końca przebiega w kilku etapach.

Jak działa krojownia? Najważniejsze definicje

Praca w profesjonalnej szwalni dzieli się na kilka etapów. Część pracy nad odzieżą odbywa się w krojowni. Jest to pierwsze miejsce, do którego trafia tkanina. Tutaj powstają wykroje, które w następnym etapie trafiają bezpośrednio do szwalni.

Jak stworzyć skuteczną odzież reklamową?

Odzież reklamowa zwykle kojarzy nam się z prostym t-shirtem, na którym zostało wydrukowane logo firmowe. Zazwyczaj po otrzymaniu takiej koszulki zakładamy ją wyłącznie w zaciszu domowym, np. podczas sprzątania lub do spania, gdyż najczęściej nie wyróżnia się ona ani dobrą jakością, ani nazbyt atrakcyjnym wyglądem.

Włókna naturalne – właściwości i zastosowanie

Włókna naturalne otaczają nas praktycznie przez całe nasze życie, zarówno w nocy, jak i w dzień. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej, poznając rodzaje i najważniejsze zastosowanie włókien, które są wykorzystywane do produkcji odzieży.

Wybrane włókna sztuczne – właściwości i zastosowanie

Włókna sztuczne są powszechnie wykorzystywane w naszym życiu. Używane są nie tylko do szycia odzieży, ale również innych wyrobów tekstylnych, takich jak tapicerka czy wyroby przemysłowe.

Nowoczesne zastosowanie haftu

Haft znów wraca do łask. Najczęściej stosowane są motywy kwiatowe, folklorystyczne, orientalne, ale w praktyce wyhaftować można niemal każdy motyw ozdobny. Co więcej, dekoracje z haftu występują nie tylko na ubraniach, ale również obuwiu, torebkach, poduszkach, obrusach, chusteczkach itd. Haft wygląda zdecydowanie lepiej oraz jest o wiele bardziej wytrzymały niż standardowe naszywki na materiałach, naklejki […]

Lokalizacja