> Blog

Blog

Proces produkcji odzieży w szwalni

W szwalniach produkowana jest różnego rodzaju odzież. Bardzo często zamówień dokonują przedsiębiorstwa, które potrzebują dobrej jakości odzieży do wielu celów, m.in. marketingowych. Przygotowanie poszczególnych części garderoby wymaga jednak nieco czasu, a przede wszystkim energii i umiejętności pracowników profesjonalnych szwalni.

Nowoczesne szwalnie wciąż prężnie działają

Wiele osób uważa, że w przemyśle odzieżowym naszym kraju panuje zastój, jednak jak się okazuje, nie ma to zupełnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. W praktyce polska branża szwalnicza przeszła wielką metamorfozę, zmieniła się jej specyfika, ale wciąż prężnie działa i ma się bardzo dobrze. Szwalnie odzieży wyposażone są w nowoczesne maszyny, działające już nie tylko manualnie, […]

Jak wygląda produkcja odzieży?

Zapotrzebowanie na produkcję odzieży wciąż jest bardzo duże. Bardzo często tworzone są przede wszystkim ubrania na potrzeby komercyjne i reklamowe, ale w szwalniach równie często produkowana jest również odzież na zlecenie znanych marek czy projektantów. Proces tworzenia odzieży od początku do końca przebiega w kilku etapach.

Jak działa krojownia? Najważniejsze definicje

Praca w profesjonalnej szwalni dzieli się na kilka etapów. Część pracy nad odzieżą odbywa się w krojowni. Jest to pierwsze miejsce, do którego trafia tkanina. Tutaj powstają wykroje, które w następnym etapie trafiają bezpośrednio do szwalni.

Jak stworzyć skuteczną odzież reklamową?

Odzież reklamowa zwykle kojarzy nam się z prostym t-shirtem, na którym zostało wydrukowane logo firmowe. Zazwyczaj po otrzymaniu takiej koszulki zakładamy ją wyłącznie w zaciszu domowym, np. podczas sprzątania lub do spania, gdyż najczęściej nie wyróżnia się ona ani dobrą jakością, ani nazbyt atrakcyjnym wyglądem.

Włókna naturalne – właściwości i zastosowanie

Włókna naturalne otaczają nas praktycznie przez całe nasze życie, zarówno w nocy, jak i w dzień. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej, poznając rodzaje i najważniejsze zastosowanie włókien, które są wykorzystywane do produkcji odzieży.

Lokalizacja