> Blog

Blog

Odzież firmowa a dobór materiałów

Dobór odpowiedniej odzieży firmowej wcale nie jest zadaniem prostym. Zwykle myśląc o tego typu ubraniach, skupiamy się przede wszystkim na odpowiednim oznakowaniu poszczególnych części garderoby, aby jednoznacznie wskazywały one na przynależność do danego przedsiębiorstwa czy marki. Jest jeszcze wiele innych ważnych kwestii, na których należy się skupić, tj. fason, technika znakowania, kolor tkaniny, a przede […]

Proces produkcji odzieży w szwalni

W szwalniach produkowana jest różnego rodzaju odzież. Bardzo często zamówień dokonują przedsiębiorstwa, które potrzebują dobrej jakości odzieży do wielu celów, m.in. marketingowych. Przygotowanie poszczególnych części garderoby wymaga jednak nieco czasu, a przede wszystkim energii i umiejętności pracowników profesjonalnych szwalni.

Nowoczesne szwalnie wciąż prężnie działają

Wiele osób uważa, że w przemyśle odzieżowym naszym kraju panuje zastój, jednak jak się okazuje, nie ma to zupełnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. W praktyce polska branża szwalnicza przeszła wielką metamorfozę, zmieniła się jej specyfika, ale wciąż prężnie działa i ma się bardzo dobrze. Szwalnie odzieży wyposażone są w nowoczesne maszyny, działające już nie tylko manualnie, […]

Jak wygląda produkcja odzieży?

Zapotrzebowanie na produkcję odzieży wciąż jest bardzo duże. Bardzo często tworzone są przede wszystkim ubrania na potrzeby komercyjne i reklamowe, ale w szwalniach równie często produkowana jest również odzież na zlecenie znanych marek czy projektantów. Proces tworzenia odzieży od początku do końca przebiega w kilku etapach.

Jak działa krojownia? Najważniejsze definicje

Praca w profesjonalnej szwalni dzieli się na kilka etapów. Część pracy nad odzieżą odbywa się w krojowni. Jest to pierwsze miejsce, do którego trafia tkanina. Tutaj powstają wykroje, które w następnym etapie trafiają bezpośrednio do szwalni.

Jak stworzyć skuteczną odzież reklamową?

Odzież reklamowa zwykle kojarzy nam się z prostym t-shirtem, na którym zostało wydrukowane logo firmowe. Zazwyczaj po otrzymaniu takiej koszulki zakładamy ją wyłącznie w zaciszu domowym, np. podczas sprzątania lub do spania, gdyż najczęściej nie wyróżnia się ona ani dobrą jakością, ani nazbyt atrakcyjnym wyglądem.

Lokalizacja