> > Proces-produkcji-odziezy-szwalni

Proces produkcji odzieży w szwalni

Produkcja odzieży

W szwalniach produkowana jest różnego rodzaju odzież. Bardzo często zamówień dokonują przedsiębiorstwa, które potrzebują dobrej jakości odzieży do wielu celów, m.in. marketingowych. Przygotowanie poszczególnych części garderoby wymaga jednak nieco czasu, a przede wszystkim energii i umiejętności pracowników profesjonalnych szwalni. Często nie zdajemy sobie sprawę z tego, że produkcja odzieży to proces dość złożony. Zanim gotowy produkt trafi w nasze ręce, przechodzi przez kolejne etapy, m.in. szycia i zdobienia. Większość prac odbywa się na nowoczesnych maszynach i urządzeniach ułatwiających obróbkę tkanin, jednak i tak cały przebieg pracy zależy od umiejętności i doświadczenia osób, które są odpowiedzialne za przygotowanie odzieży na każdym etapie.

Wysokiej jakości odzież szyta na zamówienie

Odzież szyta na zamówienie klienta to gwarancja wysokiej jakości, precyzyjnie wykonania i zgodności z indywidualnym projektem klienta. To właśnie głównie z tego powodu ten rodzaj usług cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ubrania ze szwalni mają unikalny charakter, klient może dobrać wymiary ubrań. Co ważne, jest to również pewność wysokiej jakości, a jednocześnie stosunkowej oszczędności w porównaniu z np. gotowymi ubrania dostarczanymi przez zewnętrznego producenta.

Wybierając szycie ubrań na indywidualne zamówienie, mamy pewność całkowitego dopasowania do indywidualnych preferencji. Otrzymujemy więc produkt, który całkowicie nas usatysfakcjonuje.

Proces produkcji odzieży w trzech etapach

Cały proces produkcji odzieży możemy podzielić na trzy podstawowe etapy:

  • Etap projektowania odzieży na indywidualne zamówienie. To bardzo istotny etap, ponieważ to właśnie wówczas odbywają się ustalenia z klientem dotyczące ostatecznego kształtu finalnego szytych ubrań. W szwalni przygotowywane są szablony, które są dostosowane do wybranych przez klienta krojów i rozmiarów. Omawiając dokładnie wszystkie szczegóły mamy pewność, że wykonana odzież zostanie wyprodukowana zgodnie z początkowymi założeniami.
  • Etap szycia odzieży. Na tym etapie powstaje odzież z wybranych przez klienta materiałów. Stosowane są przy tym nowoczesne maszyny do szycia i wykańczania, które znacznie usprawniają cały proces, a jednocześnie umożliwiają precyzyjną realizację prac.
  • Etap znakowania odzieży. W przypadku odzieży firmowej lub reklamowej bardzo ważnym etapem jest znakowanie. Na ubraniach mogą pojawić się różne logotypy, slogany i inne nadruki wybrane przez klienta.